Żyletka Polonia Luksusowe -... w Znaleziska w MyViMu.com

Żyletka Polonia Luksusowe - Polska

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 3
<
>
Polskiej produkcji, firmy "Polonóż" , Warszawa, z okresu międzywojennego. Ok. 1934-1939Za p. Markiem Borowskim, specjalistą ksyrofilistyki:""Nowiny Codzienne" nr 43 z dnia 13 lutego 1934roku. ---""Narodowe ostrza do golenia". Wyroby te ukrywały się w opakowaniach stanowiących naśladownictwo etykiet oraz wzorów nożyków berlińskiej firmy Buchner, której przedstawicielstwo na Polskę posiada firma Krzysztof Brun i Syn. Uważając, że "Polonóż" uprawia nieuczciwą konkurencję, wystąpiono ze skargą do prokuratora, który zarządził rewizję w wielu sklepach warszawskich, w wyniku której skonfiskowano 800 000 ostrzy firmy "Polonóż". Ostrza te będą zwrócone firmie, jednak ukazanie się ich na rynku ma zależeć od zmiany etykiety."To już chyba etykieta, którą odmieniono sądząc po samej nazwie własnej wyrobu..Dzięki uprzejmości p. Borowskiego mam nadzieję na poszerzenie wiedzy i dalsze badania w tem dziele oraz kolejne odcinki:"Nazwa żyletka (zakazana zresztą dla innych niż Gillette producentów) pochodzi od nazwiska K.C.Gillette, ale nożyki do golenia historię mają dłuższą i wywodzą się od brzytwy - w połowie XIX wieku ktoś (niestety nie wiemy kto, najprawdopodobniej w Niemczech) pociął brzytwę dorabiając do niej uchwyt. Gillette opatentował nożyk dwustronny (czyli zaostrzoną blaszkę) i "bezpieczny" uchwyt do trzymania tegoż nożyka..."
Data dodania: 21 czerwca 2012
Stan eksponatu: Dobry
Materiał: stal chromowa
Producent: Polonóż Warszawa
Cena: 5 gr
Gatunek: szwedzka
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 522 razy od 21 czerwca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.