1962 Krampus Diabeł Anioł Pocztówka Świąteczna

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
96 / 184
<
>
Wesołych Świąt pocztówka autorstwa Haliny Gutsche. Na pocztówce świąteczny aniołek, oraz nietypowy, jak na polskie warunki diabeł, zwany w Austrii i Niemczech Krampus 'em. Nie znam biografii pani Gutsche , ale mam wrażenie, że w dzieciństwie musiała dostawać pocztówki z wizerunkiem złośliwego diabła, który w Wigilię Bożego Narodzenia przybywa wraz ze Świętym Mikołajem i karci niegrzeczne dzieci.Wzruszająca kartka pisana do cioci przez małego Jasia (który poliniował rewers dla ułatwienia) i mamusię, która musiała mieć z "ciocią" jakieś niesnaski. Jakże inne są te nasze kartki od bezdusznych holenderskich ...."Wrocław 22 grudnia 1962 roku,

Mały Jezus w stajence ubogiej.

Niech błogosławi Cioci drogiej,

Niech pociesza gdy przyjdą troski

i niech da wiele pomocy Boskiej.

W roku 1963 dużo radości życzy Cioci Jaś.Uczę się dość dobrze. Chodzę na lekcje rysunków. Mama ze Stasiem powtarza klasę.Ukochani! Życzę Wam dużo, dużo radości, zdrowia. Niech ten Nowy 1963 roku będzie rokiem darowania wszystkich urazów.

Było - nie było. Zacznijmy od nowa. Życie takie krótkie.

.... Całuję Was Wszystkich .... "
Data dodania: 15 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1962
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Data korespondencji: 22.12.1962
Kraj wydania: Polska
Numer seryjny: 1821/I/59 Gd 30-57/61 G-6
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1316 razy od 15 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.