OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 38
<
>
Karta z rysunkiem Jana Marcina Szancera przedstawiającym wędkarza holującego szczupaka. Na odwrocie fraszka autorstwa Ignacego Krasickiego.
Data dodania: 18 marca 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 626 razy od 18 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
5 listopada 2017
Przpraszam za gapiostwo, ale wysłałem odpowiedz na zadane pytanie pod niewłaściwy adres. Kustosz tego muzeum o nic nie pytał. Jeśli skorzysta z mojej odpowiedzi to będzie mi miło. Ale może nie skorzysta, więc na wszelki wypadek powtarzam z pamięci to co napisalem:

Karta pocztowa to nie jest, chociaż może być jako taka użyta po dopisaniu na rewersie danych adresowych. Ale jak widać nikt tych danych nie napisał, więc nie mogła być wysłana, chyba że do "Pana Boga", który jest wszędzie.
A więc co to jest? To reprodukcja twórczości Jana Marcina Szancera wydana w formacie pocztówkowym w komplecie z kilku lub kilkunastoma innymi reprodukcjami. Wszystko razem w jakimś etui, wspólnej okładce. To często spotykany sposob na prezentacje jakiegoś tematu lub dzieł konkretnego autora.
Pozostaje sprawa znaczka i stempla pocztowego, który sugeruje że to pocztówka z obiegu. Ale spójrzmy na znaczek i stempel: to nie jest stempel pocztowy lecz stempel okolicznościowy Związku Wędkarskiego, a na znaczku widzimy szczupaka, czyli ten sam motyw jak na pocztówce. Dla podkreślenia związku między tematem kartki i znaczka umieszczono znaczek na awersie, a nie rewersie kartki. To metoda stosowana w podobnych przypadkach już od co najmniej 100 lat.
Biorąc to wszystko razem wynika z tego, że Zwiazek Wędkarski postanowił uczcić rozpoczęcie sezonu wędkarskiego wręczając lub sprzedając zainteresowanym taką pamiątkę: kartkę z rysunkiem Szancera (ze szczupakiem), znaczek pocztowy też ze szczupakiem i do tego ten stempel okolicznościowy.
5 listopada 2017
Witam,

Może ktoś mi powie co to za grafika ? to jest karta pocztowa ? czy może jakaś prywatna grafika  ?
Jest możliwość kupienia tej karty  ?  Jeśli ktoś będzie miał informacje to proszę o kontakt : stohol82@gmail.com . 

Przepiękna grafika i to jeszcze ze znaczkiem szczupaka....i pieczątką , wisienka na torcie..
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.