109. Obwód AK Krzeszowice... w Armia Krajowa, Powstanie Warszawskie-Medale, plakiety. w MyViMu.com

109. Obwód AK Krzeszowice Rudawa

109. Obwód AK Krzeszowice Rudawa/40 Rocznica Pacyfikacja Wsi Radwanowice 1943-1983.

Emitent: Komitet Organizacyjny Obchodów 40-lecia Pacyfikacji Wsi Radwanowice. Projekt: Władysław Gędłek ps. Radwan, Marek Sembroń. Wykonawca: Wiesław Kłeczek - Kraków 1983. Ø A: 77mm. R: 81mm. (Rant jest stożkowaty) Nakład: ...

*Władysław Gędłek ps. Radwan - Prezes Honorowy Stronnictwa Narodowego w Krakowie, żołnierz NOW (Narodowa Organizacja Wojskowa) i AK.

*Linki do informacji o pacyfikacji Radwanowic: http://zoonk.republika.pl/pac.htm

http://integracyjna.org/index.php?id=171&id2=105
Data dodania: 24 lipca 2012
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 405 razy od 24 lipca 2012
Reklama
Dodaj komentarz
25 lipca 2012
Krzyż walecznych jest oczywiście jak każdy zapewne widzi również jest umieszczony na medalu. Medal jest rzadki i najprawdopodobniej wydany był w niewielkim nakładzie z prywatnej - lokalnej inicjatywy w ramach obchodów rocznicowych. Należy pamiętać, że w 1983 roku raczej nie był zbyt popularny znak Polski Walczącej i symbol AK. Najprawdopodobniej wytwórcą jest jakiś warsztat odlewniczy co potwierdzało by lokalną inicjatywę. Po odbiorze medalu (obecnie w drodze) potwierdzi się czy wytwórcą jest prywatny warsztat czy Mennica, ale na 99% nie jest to dzieło Mennicy.
24 lipca 2012
Krzeszowice : )
Moja wakacyjna miejscowość.
Sam medal ciekawy.
"za udział w działaniach wojennych wieś została odznaczona Krzyżem Walecznych"
Profil Profesjonalny
24 lipca 2012
.. jeśli Kolega o pochodzeniu za wiele nie wie, to musi być rzadkość.. Upamiętnia tragiczne wydarzenie, o którym wcześniej nie wiedziałem. Ciekawy trudno powiedzieć w takim wypadku, ale: bardzo ciekawy..
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.