Odznaka "XX lat w Służbie narodu"

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
109 / 218
<
>
Odznaka "XX lat w Służbie narodu" nadawany Milicjantom za 20 lat służbyW 1974 roku na podstawie Uchwały nr 90 Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 1974 roku w sprawie ustanowienia odznaki "W Służbie Narodu" wprowadzono nową wersję tego odznaczenia - w postaci brązowego, srebrnego i złotego medalu (fot. tabela poniżej) nadawanych kolejno za X, XX i XXX lat pracy w MSW (stąd medale te były przez Milicjantów potocznie nazywane "licznikami") - odznaki występowały tylko w wersji za X i XX lat pracy w MSW. Na co dzień nosiło się tylko baretkę tego odznaczenia a cała odznakę tylko do munduru galowego. Od daty wprowadzenia medali przestano nadawać odznaczenia w formie odznaki.
Data dodania: 12 sierpnia 2012
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 300 razy od 12 sierpnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.