Karkonosze Śnieżka... w MUSEUM TOMATORUM - Skład staroci w MyViMu.com

Karkonosze Śnieżka Schneekoppe Riesenbaude 1908

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
53 / 430
<
>
Rok 1908. Widok z równiny pod Śnieżką na szczyt Śnieżki. Dość potężna budowla u podnóża góry (Riesenbaude - Buda Olbrzyma) z połowy XIX wieku, to schronisko o nazwie "Luční bouda" i "Obří bouda" (po II wojnie po czeskiej stronie).

Pod koniec XIX wieku powstały pierwsze budynki schroniska. 2 października 1938 r. schronisko spaliły wycofujące się wojska czechosłowackie. W czasie II wojny światowej obiekt odbudowano na potrzeby Wermachtu. Stacjonował w nim oddział komandosów niemieckich, który na Śnieżce i jej zboczach odbywał ćwiczenia przed atakiem na Norwegię. Niemcy szkolili żołnierzy, ponieważ klimat tu panujący i średnia roczna temperatura stwarzają warunki podobne do strefy koła podbiegunowego.

Jest to największe i jedno z najstarszych schronisk w Karkonoszach, obecnie nie istnieje (rozebrane w latach 70-tych XX w.).

(WIKI)
Data dodania: 21 sierpnia 2012
Datowanie przedmiotu: 1908
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Numer/sygnatura producenta: 62068 - HermannPoy, Dresden
Data i sposób nabycia: 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Rozmiar: 9 x 14 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 343 razy od 21 sierpnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.