2 BRYGADA ZMECHANIZOWANA 8... w Kolekcjoner w MyViMu.com

2 BRYGADA ZMECHANIZOWANA 8 BDOW

Duże zdjęcie 2 BRYGADA ZMECHANIZOWANA 8 BDOW
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 119
<
>
Stary wzór oznaki rozpoznawczej 2 Brygady Zmechanizowanej 8 Bałtyckiej Dywizji Obrony Wybrzeża im. Bartosza Głowackiego noszonej do 2007 roku

2 Brygada Zmechanizowana Legionów im. marszałka Józefa PiłsudskiegoBrygada powstała w roku 1995 w wyniku restrukturyzacji sił zbrojnych.Jednostką dającą podstawy pod nowo sformowaną brygadę był 6 Pułk Zmechanizowany - JW 3761, jednostka weszła w skład 2 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W tamtym czasie jednostka stacjonowała w Wałczu. W 1997 roku rozpoczęto proces likwidacji 2 Dywizji Zmechanizowanej, wobec czego 2 Brygada Zmechanizowana zmieniła podporządkowanie, Zarządzeniem MON z 16 października 1997 weszła ona w skład 8 Bałtyckiej Dywizji Obrony Wybrzeża. Ważną datą w historii brygady był rok 2001, przede wszystkim brygada zmieniła garnizon, od tego czasu jej głównym miejscem bazowania stał się Złocieniec, w dalszym ciągu część pododdziałów była w miejscowości Czarne. Równocześnie tego samego roku 2 BZ stała się samodzielną jednostką i została włączona do 1 Korpusu Zmechanizowanego. Kolejna zmiana podporządkowania odbyła się w roku 2004 kiedy to 2 BZ weszła do 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w której składzie funkcjonuje do dziś.
Data dodania: 19 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1990 - 2000
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 964 razy od 19 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.