7 POMORSKA BRYGADA OBRONY... w Kolekcjoner w MyViMu.com

7 POMORSKA BRYGADA OBRONY WYBRZEŻA

Duże zdjęcie 7 POMORSKA BRYGADA OBRONY WYBRZEŻA
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
9 / 121
<
>
Oznaka rozpoznawcza 7 Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

------------------------------

Oznaka została przyjęta bez zmian od rozformowanej 7 Brygady Obrony Wybrzeża z Gdańska jako symbol dziedziczenia i kultywowania tradycji desantu morskiego.

Oznaka jest umieszczona na niebieskim kole o średnicy 70mm. W jej centralnym miejscu umieszczona jest biała kotwica otoczona białym wieńcem laurowym składającym się z 25 liści. Na zewnątrz wieńca laurowego znajduje się biała obwódka.Współczesna słupska 7 Pomorska Brygada Obrony Wybrzeża im. gen. bryg. Stanisława Grzmot-Skotnickiego wywodzi się bezpośrednio od utworzonej w 1963 roku w Gdańsku 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej, którą przeformowano w 1989 r. w 7 Brygadę Obrony Wybrzeża. 1 maja 1994 roku na bazie 16 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Wielkopolskich oraz 34 batalionu obrony wybrzeża powstała 7 Brygada Zmechanizowana. Decyzją Ministra Obrony Narodowej Nr 77/MON brygadzie nadano nazwę wyróżniającą "Pomorska" i imię gen. bryg. Stanisława Grzmot-Skotnickiego. W związku z reformą Sił Zbrojnych Rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych z dniem 1 maja 2001r. 7 Pomorska Brygada Zmechanizowana została przemianowana na 7 Brygadę Obrony Wybrzeża i jest obecnie jedyną jednostką obrony wybrzeża w kraju. Od 4 marca 2004 roku 7 Brygada Obrony Wybrzeża jest oddziałem wchodzącym w skład 12 Dywizji Zmechanizowanej.
Data dodania: 19 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1990 - 2000
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1089 razy od 19 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.