Skan pocztówki Towarzystwa... w Muzeum Warszawskiej Pragi w MyViMu.com

Skan pocztówki Towarzystwa Kolonii Letnich

Duże zdjęcie Skan pocztówki Towarzystwa Kolonii Letnich
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 21
<
>
Zanim rozpocznie się rok szkolny kontynuujemy temat wypoczynku zorganizowanego. Dziś prezentujemy pocztówkę wydaną przez Towarzystwo Kolonii Letnich Pracowników Warszawskiej Dyrekcji Kolei Państwowych w okresie międzywojennym. W tym czasie Towarzystwo dysponowało z pewnością domem wypoczynkowym w Aleksandrowie Kujawskim oraz Ciechocinku. Odbywały się tam zarówno „kolonje letnie” dla dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 15 lat jak również mogły się tam zakwaterować rodziny pracowników Kolei Państwowych.

Inne domy wypoczynkowe i zakłady lecznicze „Rodziny Kolejowej” mieściły się w: Krynicy, Makowie Podhalańskim, Morszynie, Rabce-Zdrój, Tatarowie, Truskawcu i Wiśle. Informacje na www.polona.pl

Pocztówka ze zbiorów Muzeum Warszawskiej Pragi O/MHW
Data dodania: 31 sierpnia 2012
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 230 razy od 31 sierpnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.