Jawnogrzesznica nawrócona Liane de Pougy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
96 / 173
<
>
Liane była dowodem, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. W młodym wieku porzuciła rolę matki i żony i rozpoczęła karierę zawodowej kurtyzany w Paryżu. Majątek którego się dorobiła w ten sposób zapewnił jej dostatni byt do końca życia. U szczytu swej kariery poślubiła rumuńskiego księcia Georges a' Ghika stając się tym samym księżną. W późniejszych latach zbliżyła się do Boga i oddała się pracy i pomocy na rzecz dzieci upośledzonych umysłowo.Na kartce Liane tańcząca w Casino de Paris."Moja droga Nitou (?).

Otrzymałam twój drugi list w Mirembeau.Uspokój się, jak zapewne czytałaś jest już lepiej z wyjątkiem tego wstrętnego kaszlu, który wciąż dokucza. Jutro, gdy się zobaczymy nie będzie po nim śladu; - uśmiech mojej Nitou uzdrowi mnie. Pozdrowienia dla Gaby, do jutra o 8:30. Wielki buziak .. "Pocztówka adresowana do pani L. Ducasse w Bordeaux.
Data dodania: 20 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1907
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Autor: Walery Paris
Data na stemplu: 6 kwietnia 1907
Kraj wydania: Francja
Numer seryjny: 5167
Wydawca: Walery Paris
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 760 razy od 20 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.