DULEWO w Muzeum użytkownika Florentyna w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
62 / 93
<
>
Mlecznik porcelanowy sygnowany gołąbkiem i napisem cyrylicą DULEWO

wys. 7,0 cmHISTORIA PORCELANY Dulewo

Manufaktura Dulevo założona przez kowala Yaakowa Kuzniecowa w początku 19 wieku. Zawsze pozostanie tajemnicą, jak kowal wygenerował ideę budowy fabryki porcelany. Niezależnie, w 1810 roku - dwa lata przed inwazją Napoleona na Rosję, najpierw Kuzniecow założył manufakturę. W ciągu dwóch lat Terentiy Kuzniecow zastąpił swojego ojca Yaakowa jako szef wytwórni. Stare urządzenia i prymitywne metody wytwarzania porcelany nie zadawalają Terentiy. Tak więc, zamiast reorganizacji starej manufaktury, postanowił zbudować nową w miejscowości Dulewo 100 km od Moskwy. Rok 1832 był znaczący w historii Dulewo, kiedy nowa fabryka rozpoczęła swoją rodukcję. Wkrótce fabryka Dulevo stanie się jednym z największych Manufaktur Porcelany w Europie. Dulewo dostarczło także porcelanę dla rosyjskiego dworu cesarskiego. Od 1832 do 1917 r. własność manufaktury Dulewo pozostała w rodzinie Kuzniecov. Tradycyjnie była ona przekazywana z ojca na syna. Interesujące jest to, że fabryka powiększyła się z pokolenia na pokolenie. Ta ekspansja następowała drogą nabywania konkurentów Manufakiury Dulewo . Na przykład, w 1840 Terentiy Kuzniecow nabył zakład porcelany Safonow. Później, w drugiej połowie 19 wieku Matwiej Kuzniecow (prawnuk założyciela Jakuba Kuzniecowa) rozszerzył manufakturę rodziny jeszcze bardziej poprzez włączenie znanej fabryki porcelany Auerbah. Porcelana Auerbah słynęła z unikalnych i pięknych wzorów kwiatowych.

Przed integracją z manufakturą Dulewo, nowo nabyte fabryki przeszły remonty i ulepszenia. Wreszcie wraz z nabyciem wytwórni porcelany firmy Gartner w 1892 roku, Dulewo stało się największym producentem porcelany i dostawcą na rynku. W początku 20 wieku wytwórnia porcelany Dulewo była uważana za jedną z najlepszych w Europie, a także znana była na Bliskim Wschodzie. Porcelana Dulewo otrzymała wiele nagród i złotych medali na międzynarodowych wystawach: Paryż (1889 - 1990), Reims (1903), Liege (1905 ), New York (1938), Turcja (1958), Brukseli (1958).Nagrody te oznaczają wielkie osiągnięcia w projektowaniu i produkcji porcelany Fabryki Dulevo. Porcelana Manufactury Dulewo zachowuje swoje tradycje wysokiej jakości aż do obecnych dni.
Data dodania: 29 września 2012
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 881 razy od 29 września 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.