Beker? Baker... Piekarski!

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
137 / 197
<
>
To lusterko, to ciekawy przykład ówczesnej polskiej zaściankowości. Co wcale nie znaczy, że podobne babole nie zdarzają się dzisiaj. Ale do rzeczy...

Widoczna na zdjęciu kobieta opisana jako C.Beker, to znana amerykańska aktorka Carroll Baker. Po prostu producent zastosował fonetyczny zapis nazwiska. Ale to nie wszystko. Carroll Baker, to z domu Karolina Piekarski. Ta aktorka polskiego pochodzenia, urodzona w 1931 r., oprócz ról filmowych, zasłynęła w latach 50. i 60. bardzo śmiałymi zdjęciami. Oczywiście śmiałymi, jak na ówczesne czasy.

http://imgur.com/a/kwFei#100

Zagrała w kilku ważnych filmach (Baby Doll - nominacja do Oskara, Jesień Czejenów, Jean Harlow).Na jednym z prezentowanych obrazków mamy oryginał zdjęcia, które posłużyło polskiemu wytwórcy. Obrócił zdjęcie stronami, włosy byle jak ufarbował, umieścił mylący napis i gotowe.Średnica 68 mm.
Data dodania: 16 października 2012
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1965
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 454 razy od 16 października 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.