Krążownik rakietowy typu 1144... w Mała kolekcja naszywek w MyViMu.com

Krążownik rakietowy typu 1144 - Piotr Wielki

Duże zdjęcie Krążownik rakietowy typu 1144 - Piotr Wielki
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
28 / 30
<
>
Naszywka rosyjskiego krążownika rakietowego o napędzie atomowym typu 1144 "Orłan" (w kodzie NATO "Kirov")."Piotr Wielki"

Położenie stępki: 25 kwietnia 1986

Wodowanie: 25 kwietnia 1989

Wcielenie do służby: 18 kwietnia 1998Z powodu problemów gospodarczych przed i po upadku Związku Radzieckiego, wcielenie okrętu do służby znacznie się opóźniło. Po przejściu prób morskich w 1996 roku i ukończeniu budowy w stoczni w Siewieromorsku, "Piotr Wielki" wszedł do czynnej służby w 1998 roku jako okręt flagowy Floty Północnej.

W sierpniu 2000 roku "Piotr Wielki" brał udział w manewrach Marynarki Rosyjskiej na Morzu Barentsa, podczas których doszło do zatonięcia okrętu podwodnego "Kursk". W trakcie ćwiczeń "Piotr Wielki" pełnił rolę celu "Kurska", a także zabezpieczał obszar katastrofy podczas operacji podnoszenia wraku w 2001 roku.

19 kwietnia 2004 roku krążownik został zadokowany celem przeprowadzenia konserwacji i malowania kadłuba oraz wykonania napraw systemu napędowego. Prace zostały ukończone w sierpniu tego samego roku.

W trakcie służby "Piotr Wielki" nosił dwa numery burtowe: 183 i 099.
Data dodania: 18 października 2012
Datowanie przedmiotu: 1998
Miejsce pochodzenia: Rosja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 666 razy od 18 października 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.