Karkonosze - Wąwóz Kamieńczyka Zackelklamm 1930

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
238 / 332
<
>
Rok 1930.Na pocztówce Wąwóz Kamieńczyka (a właściwie przełom Kamieńczyka) o długości ok. 100 m. za wodospadem Kamieńczyka. Szerokość przy wodospadzie wynosi około 15 m, średnio 8 metrów a na niektórych odcinkach jego szerokość nie przekracza 4 metrów. Jego głębokość dochodzi do 30 metrów.Już na przełomie XIX-XX wieku wzdłuż jego zachodniej ściany, tuż nad taflą wody, wybudowano żelazny taras widokowy. Niestety stara konstrukcja nie wytrzymała i przez długi czas przejście było zamknięte.W 1973 roku wybudowano nową platformę widokową, lecz po śmierci turysty, na którego w trakcie zwiedzania spadł kamień, wąwóz był przez następnych kilka lat niedostępny dla zwiedzających. Aktualnie po zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa Wąwóz Kamieńczyka znów udostępniono turystom.

(fotopolska)

Na dalszych pocztówkach powojenny widok wąwozu i pomostu.
Data dodania: 28 października 2012
Datowanie przedmiotu: 1918 - 1930
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2012-10
Data korespondencji: bez obiegu
Numer/sygnatura producenta: 18
Rozmiar: 9 x 14 cm
Tytuł oryginalny: Riesengebirge, Zackelklamm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 280 razy od 28 października 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.