Herb Jastrzębiec-guzik... w Muzeum SzlacheckieOstatki w MyViMu.com

Herb Jastrzębiec-guzik liberyjny

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 25
<
>
guzik z herbem Jastrzębiec.Herb pod Koroną Szlachecką.Nad nią Klejnot.Herb tłoczony wypukle.Warsztat Munchheimer Junior. sygn. Orzeł Kr.Polskiego.Guzik bez uszka.
Producentem guzika jest Karol Zygmunt MÜNCHHEIMER, który produkcję rozpoczął od 1816 roku. Aby odróżnić swoje wyroby od wyrobów stryja (Samuela MÜNCHHEIMERA), na rewersie umieszczał nazwisko o następującej pisowni : MÜNCHHEIMER, MINCHHEIMER, MYNCHHEIMER, MÜNCHEIMER, MINCHEIMER, MYNCHEIMER dodając MŁODSZY lub JUNIOR. Również pojawia się imię ZYGMUNT, pisane również przez D na końcu oraz adres. Poza tym może występować także : orzełek, orzełek w owalu, gwiazda. MÜNCHHEIMER Karol Zygmunt (1787-1875), syn Salomona, grawer i brązownik, wytwórca guzików i pieczęci. Założyciel i właściciel znanej od 1816 roku "Fabryki Guzików, Kapsli i Wyrobów Metalowych" w Warszawie przy ul. Senatorskiej 474, Na Tłomackim 599 i Bielańskiej 608. Główny producent guzików dla armii Królestwa Kongresowego. Źródło : "Guziki przewodnik dla kolekcjonerów - Warszawa 1999"
Każdy eksponat może być przedmiotem wymiany lub odstąpienia.
Data dodania: 2 listopada 2012
Datowanie przedmiotu: 1816 - 1875
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: tyfus Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 651 razy od 2 listopada 2012
Reklama
Dodaj komentarz
5 listopada 2012
serdeczne dzięki guzików mam chyba kilkadziesiąt ale tak biegły w producentach nie jestem .chyba znam sie tylko na herbach.chetnie zawsze skorzystam z "dokształtu". Pozdrawiam
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
5 listopada 2012
jeżeli kustosz zatwierdzi "pomoc do opisu" - wszystko będzie jasne :)
5 listopada 2012
ten sam warsztat gdzie byly robione matryce (?) do 1 zl 1831 tylko nieco pozniekszy okres?

jakis potomek Jana Minheymera? (podobno roznie pisany)
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
5 listopada 2012
Pozwolę sobie sprostować sygnatury na guziku, a brzmią one :

MINCHHEIMER JUNIOR
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.