OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
47 / 71
<
>
Mapnik nosi się przewieszony przez prawe ramię. Jednak w sytuacji, gdy żołnierz występuje z torbą polową i mapnikiem, wówczas torbę polową przewiesza się przez prawe ramię, a mapnik przez lewe ramie.

Identyczna sytuacja występuje gdy nosi się maskę przeciwgazową. Wtedy torbę maski przewiesza się przez prawe ramię, a mapnik przez lewe.

Powinno się też zmienić przepięcie paska nośnego mapnika w taki sposób, by sprzączka spinająca pasek znajdowała się z przodu. W tym typie mapnika nie ma takiej możliwości, ale występują mapniki z paskiem dopinanym i wtedy łatwo go zmienić.
Data dodania: 5 listopada 2012
Datowanie przedmiotu: 1989
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 868 razy od 5 listopada 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.