PIERWSZA ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 55
<
>
Medal wybity staraniem Towarzystwa Litewskiego i Ziem Ruskich w Paryżu..

Medalier - Jean Jacques Barre(1793-1855)- projekt z 1832 roku w Paryżu, wybity w roku 1833 w Genewie.

Średnica 51,5 mm, materiał - brąz.Awers - postać mężczyzny zrywającego okowy, na dole napis POLONIA, wokoło: NUNC OLIM ET QUOCUMQUE DABUNT SE TEMPORE VIRES (i teraz i wszędzie/zawsze wytrzymać). Na dole sygnatura PARISIIS 1832/BARRE.Rewers - Orzeł polski i Pogoń litewska pośród rozwiniętych sztandarów z napisami - RUŚ BIAŁA, RUŚ CZARNA, XSIĘSTW. SMOL, XSIĘS ŻMUDZKIE, CZER WOŁYŃ, POD, UKRAINA.

W otoku napis - POLONIA LITHUANIA RUTHEN AEQUE PROVINCIAE A TYRANNIS MOSCOVIAE INIQUE OPPRESSAE / LIBERTATEM ARMIS QUAEREBANT 1830-1831 ( Polska i Litwa rosyjskie prowincje jednakowo uciskane przez tyranów moskiewskich walczyły o wolność 1830-1831)Poniżej - IN REI MEMORIAM LITHUANO RUTHENICA SOCIETAS (na pamiątkę Towarzystwo Litewskie i Ziem Ruskich)Najnowszy nabytek, następne marzenie spełnione...

Może niezdarnie tłumaczyłem z łaciny....
Data dodania: 6 listopada 2012
Datowanie przedmiotu: 1832 - 1833
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1138 razy od 6 listopada 2012
Reklama
Dodaj komentarz
9 listopada 2012
Gratulacje, piękny medal i wspaniała kolekcja.
7 listopada 2012
piekny, juz drugi autorstwa Barre w twojej kolekcji ;) wyprzedzasz mnie oj wyprzedzasz ;) ja dawno nic ciekawego nie widzialem, nie mowiac o kupnie..

tomator mam nadzieje ze masz zdjecia skradzionych zbiorow - opublikuj, moze kiedys wyplyna.. a wtedy jak nie prawem, to lewem..
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 listopada 2012
Dla mnie o tyle cenny(choć i kasa spora), że powiększam kolekcję, którą chciałbym mieć... raz na parę miesięcy lub lat trafia się COŚ:))) Dzięki.
Profil Profesjonalny
6 listopada 2012
Ciekawy medal i myślę, że cenny. To nie to samo, co dzisiejsze medale pamiątkowe produkowane "na kopy" przez mennice z byle okazji, aby tylko wyciągnąć pieniądze od zbieraczy, którzy są uzależnieni od swojego hobby (to samo dotyczy np. filatelistyki). Znam ten ból, choć akurat medale, odznaczenia i monety przestałem zbierać od czasu kradzieży moich zbiorów. Cieszę się, że czyjeś marzenia się spełniły (oczywiście mam na myśli marzenia Tomka, a nie tych parszywych złodziei, którym niestety też szczęście dopisało). Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.