bagnet 1898 (1898/05) -... w BAGNET w MyViMu.com

bagnet 1898 (1898/05) - używany w WP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 7
<
>
Typowy bagnet niemiecki wzór 1898/05 nA, przejęty po wojnie przez polaków i przystosowany do służby w Wojsku Polskim. Dodatkowo usunięto piłę. Brak niemieckiej cechy usunięcia, świadczy o tym, że prawdopodobnie wykonano to w trakcie remontu w Polsce.

Na wewnętrznym progu jest wybita nazwa producenta w trzech rzędach: WAFFENFABRIK MAUSER A.G. OBERNDORF a.N, w czwartym rzędzie wybita polska cyfra 8 ((?) oznaczająca 8 oddział w jednym z DOG (Dowództwo Okręgu Generalnego), zgodnie z rozkazem z dnia 04.12.1919 roku). Cyfra obrócona o 180 st. w stosunku do nazwy producenta. Tak zwana "nieskończoność". Zewnętrzny próg bez cech.

Na wewnętrzną stronę jelca nabite polski numer broni: 168116 i polska kontrola techniczna na "łezce", litera M w kwadracie.

Na grzbiecie głowni widoczne niemieckie cechy odbioru i kontroli: W 17 i cecha kontrolna.

Na głowicy, pod przyciskiem wybite polskie oznaczenie wzoru: WZ.98/05.

Okładki rękojeści wymienione na polskie, gładkie z drzewa bukowego. Śruby z nakrętkami również polskie, oksydowane na czarno.

Pochwa z dławikiem z kołnierzem mocowanym jedną śrubką, malowana na polskie khaki. Na gałce polska cecha kontrolna: litera M w kwadracie..

Żabka, polska wzór 1922 ze skóry brązowej, mocno sczerniała. Z tyłu sygnatura wytwórcy, Wielkopolskiej Spółdzielni Siodlarskiej (słabo widoczna) i odbioru, przyjęcia: MVII i rok 1922Stan bagnetu bardzo dobry, kompletny.Wymiary [mm]

Długość całkowita bagnetu: 495

Długość głowni: 364

Szerokość głowni w progu: 26

Grubość głowni przy nasadzie: 6,7
Data dodania: 25 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1360 razy od 25 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.