OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
42 / 55
<
>
Medal - Wincenty Pol - poeta i geograf, srebrzony, średnica 70 mm.Awers - Popiersie Wincentego Pola, na dole data urodzin i śmierci - 1807 - 1872.

Rewers - Wizerunek dworku Polów w Lublinie.Pol w swej biografii ma również udział w powstaniu listopadowym - odznaczony orderem Virtuti Militari ... po upadku powstania niestety zmienił światopogląd i choć dalej działał w ruchach niepodległościowych pogrążył nieco swe dobre imię po krytyce i chęci zaniechania działań przez partyzantkę Zaliwskiego w roku 1833.... no cóż, i tak nie wyszło a niesmak pozostał.
Data dodania: 12 listopada 2012
Datowanie przedmiotu: 1972 - 1992
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 589 razy od 12 listopada 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.