DYWIZJON ARTYLERII RAKIETOWEJ w Kolekcjoner w MyViMu.com

DYWIZJON ARTYLERII RAKIETOWEJ

Duże zdjęcie DYWIZJON ARTYLERII RAKIETOWEJ
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
31 / 119
<
>
Oznaka rozpoznawcza dywizjonu artylerii rakietowej

2 Pułku Artylerii „Legionów” im. Króla Władysława IV

-------------------

2.Pułk Artylerii jest jednostką wywodzącą swoje tradycje z czasów II Wojny Światowej, lecz w ciągu tych wielu lat zmieniał nazwę kilkukrotnie. Pod swoją obecną nazwą jednostka już raz występowała w latach 1992-1995, a obecnie funkcjonuje znowu od 1 kwietnia 2001 roku, kiedy to została ona sformowana na bazie 2.Pułku Artylerii Mieszanej. Przeformowanie polegało głównie na rozformowaniu dywizjonów przeciwpancernych i zmianie nazwy jednostki bez zmiany nr JW. Jednostka w tamtym okresie stacjonowała w Szczecinie, ale już w listopadzie 2001 roku na podstawie Zarządzenia Dowódcy Wojsk Lądowych nr 064 z 3 kwietnia 2001 roku pułk został przeniesiony do Choszczna gdzie stacjonuje do dnia dzisiejszego. Głównym uzbrojeniem pułku są haubice samobieżne 2S1 „Goździk” (na wyposażeniu das) oraz wyrzutnie rakietowe BM-21 (na wyposażeniu dar).19 grudnia 2011 w Choszcznie odbyła się ceremonia pożegnania sztandaru. Pułk został rozformowany do 31 grudnia 2011
Data dodania: 26 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 2008
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 662 razy od 26 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.