Appenzell w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
403 / 500
<
>
Szwajcaria.Szwajcaria jest konfederacją państw, wchodzących w jej skład jako kantony o bardzo dużej autonomii.Herby kantonów;Appenzell Innerrhoden - Mi 209Appenzell Innerrhoden – najmniejszy po Bazylei-Mieście kanton Szwajcarii, położony we wschodniej części tego kraju. Jego stolicą jest Appenzel, której części należą do trzech dystryktów (Appenzell, Rüte, Schwende).

Appenzell Innerrhoden powstał w 1597 roku, wówczas jako półkanton, z podziału kantonu Appenzell, który to należał do Konfederacji Szwajcarskiej od 1513 roku.

Schwyz - Mi 153SSchwyz jest kantonem założycielskim Konfederacji Szwajcarskiej. Miało to miejsce 1 sierpnia 1291 r. a współzałożycielami zostały kantony Uri i Unterwalden. Schwyz objął przywództwo nad Związkiem w początkowej fazie jego istnienia i to od jego nazwy pochodzi słowo Szwajcaria.Zurych -Mi 154

Zurych - kanton w północno-wschodniej Szwajcarii. Zurych dołączył do Konfederacji Szwajcarskiej w 1351 roku

Ticino - Mi155

Ticino, też Tessyn (wł.: Ticino, ofic.: Repubblica e Cantone Ticino; lomb.: Tesin, niem., fr., rom.: Tessin) - najdalej wysunięty na południe kanton Szwajcarii. Tereny Ticino zostały zajęte przez Szwajcarów w XV i na początku XVI wieku, w 1803 kanton Ticino przystąpił do Konfederacji Szwajcarskiej jako pełnoprawny członek.
Data dodania: 4 grudnia 2012
Datowanie przedmiotu: 1920 - 1921
Miejsce pochodzenia: Szwajcaria
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 140 razy od 4 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.