Marek Kamieński - Dinozaury

Duże zdjęcie Marek Kamieński - Dinozaury
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
54 / 157
<
>
Główny plan płótna zajmują dwa dinozaury. Dinozaur po lewej stronie oddany jest w kolorach łagodnych: błękitach, zieleniach. Dinozaur po prawej stronie nacechowany jest kolorystyką znacznie agresywniejszą: ostre czerwienie, purpura, intensywny żółcień. Oddaje to tym samym charakter obu stworów. Dinozaur po lewej stronie zdaje się być atakowany przez groźnie wyglądającego, najeżonego dinozaura znajdującego się po stronie prawej. W lewym dolnym rogu umieszczony został napis: LE TEMPS DE DUFY (Czas Dufy’ego). Natomiast w prawym dolnym rogu widnieje liczba 1858, która może być interpretowana jako rok. Całość może symbolizować przejście z łagodnego, pastelowego impresjonizmu na buntowniczy koloryzm fowizm – reprezentowany przez Rauol’a Dufy’ego. Powiązania z tym artystą można także szukać przyglądając się tłu obrazu – zatoce w której pływają żaglówki (charakterystyczna dla artysty tematyka).Kontakt w sprawie ceny: 660 438 099
Data dodania: 5 grudnia 2012
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 180 razy od 5 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.