Karolina Stępniewska -... w Galeria Szyb Wilson w MyViMu.com

Karolina Stępniewska - Ekumena kiczu

Duże zdjęcie Karolina Stępniewska - Ekumena kiczu
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 11
<
>
W psychodelicznym, mrocznym pomieszczeniu pomalowanym na odcień złamanego różu umieszczone zostały, oprócz obrazów dewocyjnych, obiekty symboliczne: złote skrzynie, rozsypany piasek, wisząca struktura z metalowych obręczy itp. Ściany do połowy zostały zamalowane złotym wzorem. Figurka Buddy, katolickie obrazy, popiersie faraona, znak zen, kamienne tablice z dziesięcioma przykazaniami te symbole różnych religii zostały zjednoczone w jednej instalacji. Dominują popularne, szczególnie w XIX wieku, produkowane masowo oleodruki (reprodukcje obrazów olejnych z wizerunkami Świętej Rodziny, Chrystusa Na Krzyżu, Matki Boskiej Bolesnej, św. Antoniego, Aniołów Stróżów). W stylistyce wszystkie są zbliżone do wygładzonego malarstwa Rafaela Santiego i Leonarda da Vinci. Różowe ściany i intymna atmosfera miejsca nasuwa skojarzenia z łonem matki, bezpieczną zamkniętą strukturą, do której, po porodzie nie mamy dostępu, która staje się przez to rajem utraconym.Kicz zderza się z ideologią, religia przeradza się w synkretyzm, a nastrój w przesadę, natłok form i elementów.W ekumenicznej kaplicy harmonijnie koegzystują wszystkie wyznania, wzajemnie się przesączając i uzupełniając.
Data dodania: 5 grudnia 2012
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 299 razy od 5 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.