J. Bros, D. Wawrzkiewicz - You can't get no..

Duże zdjęcie J. Bros, D. Wawrzkiewicz - You can't get no..
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 10
<
>
Na białej ścianie, ze złotej ramy spogląda na nas Vladimir Lenin. Portret namalowany został przez Mariana Wyrożemskiego jako typowy przykład tematyki malarstwa socrealistycznego. Tym razem patrzymy na sparafrazowane oblicze przywódcy rewolucyjnego. Został przebrany za św. Mikołaja. Ma na głowie czerwoną czapkę (atrybut świętego), a do dolnej ramy obrazu przytwierdzone są skarpetki, w których dzieci szukają prezentów (tradycja amerykańska).Instalacje tworzy również skrzynia podwieszona na czterech złotych łańcuchach. Nie jest to zwykły kufer, to własność fetyszysty. Zakomponowane są w niej kobiece nogi ubrane w czerwone rajstopy lub bezpośrednio pomalowane. Do nóg na wieku skrzyni dołączone są ogromne kobiece usta. Ten sam motyw pojawia się na brzuchu bezgłowego stwora. Stojący na drabinie potwór trzyma się złotych łańcuchów. Zastygł w pozie, w której chciałby wejść do skrzyni, równocześnie jest opiekunem całego stada.Motyw pojawiających się damskich ust i napis na skrzyni "You can't get no satisfaction" nawiązuje do nieśmiertelnej piosenki zespołu The Rolling Stones i niesamowitej kreacji Micka Jaggera, który również staje się pewną ikoną.Kontakt: galeria@szybwilson.org
Data dodania: 5 grudnia 2012
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 355 razy od 5 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.