LICEUM LOTNICZE WOSL w Kolekcjoner w MyViMu.com

LICEUM LOTNICZE WOSL

Duże zdjęcie LICEUM LOTNICZE WOSL
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
40 / 121
<
>
Oznaka LLO wz. 1 z 1073 r.tłoczona z tworzywa sztucznego na suknie

--------------------

Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. F. Żwirki i S. Wigury w Dęblinie - jedyne istniejące współcześnie polskie liceum ogólnokształcące przygotowujące kandydatów do studiowania na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Liceum powstało z inicjatywy gen. bryg. pil. Józefa Kowalskiego, który wystąpił do MON z propozycją utworzenia Liceum Lotniczego jako szkoły eksperymentalnej. Szef Sztabu Generalnego WP wydał w dniu 3 sierpnia 1972 rozkaz do utworzenia liceum. Gen. Kowalski - komendant-rektor Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej wydał 3 września 1972 rozkaz, na mocy którego utworzono Liceum Lotnicze. Nabór do liceum prowadzony był szybko - zajęcia rozpoczęły się 11 września.Status prawny liceum otrzymało 17 sierpnia 1973 poprzez Zarządzenie Ministrów Oświaty i Wychowania oraz Obrony Narodowej - placówka stała się 4-letnim liceum zawodowym kształcącym w specjalności mechanik osprzętu lotniczego. Liceum otrzymało wówczas sprecyzowane cele, tj. kształtowanie motywacji do służby w lotnictwie, ukierunkowanie zainteresowań lotniczych oraz wyposażenie absolwentów w wykształcenie ogólne niezbędne do podjęcia studiów w WOSL.
Data dodania: 27 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1990
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 755 razy od 27 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.