Paweł Orłowski "Żołnierze"

Duże zdjęcie Paweł Orłowski "Żołnierze"
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 10
<
>
Na płaskiej, metalowej powierzchni artysta tworzy relief wklęsły. Pozbywa się zbędnych elementów, wycina je. Patrzymy na tworzywo, w którym brakuje powierzchni, zostaliśmy jej pozbawieni. Nie można oprzeć się porównania do wycinanek (chociażby łowickich). Pokryty żółtą farbą metal został zaprezentowany na ceglanej ścianie. Głównym tematem są żołnierze. Jakby dwóch ołowianych „żołnierzyków zostało wyciętych i zabranych na plac zabaw. Jeden stojący, drugi celuje z karabinu kucając. Powiększenie skali postaci nadaje rzeźbie wymiar społeczno – polityczny.
Data dodania: 7 grudnia 2012
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 332 razy od 7 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.