Jan Świderski - Budowa w Galeria Szyb Wilson w MyViMu.com

Jan Świderski - Budowa

Duże zdjęcie Jan Świderski - Budowa
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
95 / 132
<
>
Wymiar: 80/100 cm. Technika: olej na płótnie.

Cena: 6000 złDominującą dziedzinę jego twórczości stanowi malarstwo pejzażowe, w którym wrażliwość kolorystyczna i dbałość o materię obrazu łączy się ze skłonnością do uogólniania form natury. Pejzaż jest ramowany przez wertykalne linie kominów fabrycznych, konstrukcji stalowych słupów, linie haka z dźwigu, postaci mężczyzn patrzących na statek. Pejzaż utrzymany jest w pastelowo, zgaszonych odcieniach. Połacie koloru traktowane są w sposób dekoracyjny i witrażowy, składają się w mozaikę plam, oswajających nieco pionowo/poziomy charakter całości. Delikatne odcienie i subtelność całości kontrastują z tematem budowy, charakterystycznym dla okresu socrealizmu wygrywając interesujący kontekst sięgający swymi korzeniami założeń utopii konstruktywistów rosyjskich z lat dwudziestych XX wieku.
Data dodania: 7 grudnia 2012
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 275 razy od 7 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.