Erwin Sówka - Bez tytułu

Duże zdjęcie Erwin Sówka - Bez tytułu
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
66 / 100
<
>
Kompozycja została podzielona ukośnymi liniami wychodzącymi z rogów płótna. Scena sądu ostatecznego jest bogata jeśli o barwy jak i realizm i wielość szczegółów. Malarz ulegając postmodernistycznej modzie na cytaty i zapożyczania z innych kultur eklektycznie przeplatana motywy wywodzące się z kultury indyjskiej symboliką chrześcijańską.Symetryczność i hieratyzm całości kojarz się z romańskimi freskami. New agowskie zestawienie zaskakuje nieskrępowana fantazją i naiwnym synkretyzmem. Pryzmatyczny układ i psychodeliczne zestawienia barwne korespondują z apokaliptyczną sceną objawienia się we wszelkich możliwych bóstw.Korzeni kompozycji Sówki można poszukiwać w malarstwie surrealizmu i realizmu magicznego.Kontakt w sprawie ceny: 660 438 099
Data dodania: 7 grudnia 2012
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1018 razy od 7 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.