OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
37 / 401
<
>
1.Znaczek Stanów Zjednoczonych nr. Yv.1108 z 1976 roku z 50- znaczkowej serii prezentującej flagi stanowe USA.Flaga o nazwie Lone Star Flag (flaga samotnej gwiazdy), ze złotą gwiazdą na niebieskim tle, była symbolem niepodległej republiki. W roku 1839 przeprowadzono reformę tak, by barwy nawiązywały do flagi państwowej USA. Od 1845 jest flagą stanu Teksas. Kolory symbolizują lojalność (niebieska), czystość (biała) i męstwo (czerwona). Nowa flaga zachowała przydomek Lone Star Flag .Oficjalnie przyjęta 25 stycznia 1839 roku. Proporcje 2:3.2. Znaczek . nr. Mi1790 z 1986 roku.

Bitwa pod San Jacinto, odbyła się 21 kwietnia 1836 roku, w dzisiejszym Harris County w Teksasie, była decydującą bitwą powstania teksańskiego. Prowadzona przez generała Sama Houstona armia teksańska starła się i pokonała meksykańską armię pod dowództwem generała Antonio López de Santa Anna w walce która trwała 18 minut. Setki meksykańskich żołnierzy zostało zabitych albo schwytanych do niewoli, a straty w armii teksańskiej były minimalne, tylko 9 zabitych i 26 rannych.3.Znaczek nr.Mi.543 wydanie 100- lecie stanu Teksas.
Data dodania: 27 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1945 - 1986
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 401 razy od 27 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.