1893 Chicago World's Columbian Exposition

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
55 / 115
<
>
Jedna z pierwszych pocztówek, jakie pojawiły się na terenie Stanów Zjednoczonych, wydana w Chicago przez Charles 'a W. Goldsmith 'a; kartka należy do serii 12 pocztówek, które wydano z okazji World's Columbian Exposition (World's Fair: Columbian Exposition), wystawy zorganizowanej z okazji 400-lecia przybycia Krzysztofa Kolumba do Nowego Świata. Premiera sprzedaży tych pocztówek to 1 maja 1893 roku.

Sama impreza okazała się wielkim sukcesem. W ciągu 6 miesięcy Chicago i Wystawa powitały 27 milionów zwiedzających, co stanowiło niemal 1/4 populacji USA.Na awersie Grover Cleveland, prezydent USA w latach 1885-1889 oraz 1893-1897, U.S. Government Building w Chicago. Na rewersie widnieje wizerunek Ulysses 'a S. Grant 'a, 18-tego prezydenta USA w latach 1869-1877.

Pocztówka chromolitograficzna.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 370 razy od 27 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.