Matka Boska i św. Alfons

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 27
<
>
Miedziany medalik z uszkiem. Na jednej stronie Matka Boska z dzieciątkiem Jezus oraz dwie postacie w aureolach; napis dookolny: N. MARJO PANNO POCIESZENIA MÓDL SIĘ ZA NAMI; u dołu pięciokąt (znak wytwórcy?). Druga strona z wyobrażeniem świętego i napis: S. ALFONSIE MÓDL SIĘ ZA NAMI. Grubość:1 mm. Zapewne XIX wiek.

Medalik z podobnym wyobrażeniem św. Alfonsa figuruje w katalogu Rewolińskiego pod nr 810 - "Medale religijne odnoszące się do Kościoła katolickiego we wszystkich krajach dawnéj Polski w zbiorze dra med. T. Rewolińskiego" Kraków 1887. Nie jest to jednak ten sam typ.
Data dodania: 10 grudnia 2012
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Tagi: medalik
Kolor / barwa: ciemnobrązowo-zielony
Materiał: miedź
Waga: 3.45 g
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 818 razy od 10 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.