Cukier w saszetkach - Francja - wagon sypialny

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
8 / 38
<
>
Cukier w saszetkach z francuskiej rafinerii F. Beghin dla Międzynarodowego Towarzystwa Wagonów Sypialnych (Compagnie Internationale des Wagons-Lits).Towarzystwo powstało pod koniec XIX wieku i praktycznie obsługiwało sypialniany ruch kolejowy w całej Europie z Rosją włącznie (w tym słynny Orient-Expres z Paryża do Konstantynopola). Pierwsza wojna św. zadała pierwszy cios Towarzystwu (W Niemczech i Austrii w celu przejęcia nieruchomości i usług Towarzystwa powstała Mitropa, Rosja bolszewicka upaństwowiła obiekty Towarzystwa znajdujące się na jej terytorium). Po drugiej wojnie św. w związku z podziałem Europy na Wschód i Zachód nastąpił dalszy upadek firmy, która obecnie działa w ograniczonym zakresie na zachodzie i południu Europy.Francuskie koleje sypialne nieodłącznie kojarzą mi się z ... miłością w wagonie sypialnym (Michel Delpech). Posłuchaj (plik dżwiękowy):

http://myvimu.com/exhibit/26972317-w-wagonie
Data dodania: 12 grudnia 2012
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 451 razy od 12 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.