Naszywka - ZS Unia - ok. 1960

Duże zdjęcie Naszywka - ZS Unia - ok. 1960
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 63
<
>
Naszywka - ZS Unia

Mam ją od początków lat 60-tych XX w., więc pochodzi sprzed ok. 50 lat.materiał: sukno różnokolorowe zszywane i naszywane na siebie.

wymiary: 10,5 x 14 cmMam problem z ustaleniem pochodzenia tej naszywki. To znaczy wiem skąd ją mam - dostałem na początku lat 50-tych XX w. od prezesa klubu sportowego działającego w pewnym pomorskim mieście powiatowym i do tej pory byłem przekonany, że jest to naszywka "firmowa" tamtego, pomorskiego klubu.

Tymczasem pod hasłem "ZS Unia" pojawia się informacja, że nazwa ta dotyczy klubu "Ruch Chorzów", który w latach 1949-55 został przemianowany na "ZS UNIA Chorzów" i zmienił herb na prawie identyczny jak ten, ale bez koloru żółtego (kolejny eksponat to będzie właśnie herb "Ruchu Chorzów" w barwach z lat 1949/55 - można porównać).

W związku z powyższym mam pytanie: czy jest to naszywka "Ruchu Chorzów", tylko trochę "ubarwiona" przez nadgorliwego projektanta, czy też naszywka jakiegoś innego klubu? Może ktoś coś wie na ten temat?
Data dodania: 14 grudnia 2012
Datowanie przedmiotu: 1960
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 482 razy od 14 grudnia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.