Rogatywka LWP wprowadzona w 1982r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
21 / 33
<
>
Rogatywka gabardynowa chorążego Kompanii Reprezentacyjnej  ludowego WP wprowadzona w 1982 roku. Na otoku oczywiście powinna być gwiazdka haftowana bajorkiem, a nie metalowa.

17 stycznia 1982 roku w Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przywrócono żołnierzom występującym w umundurowaniu wojsk lądowych tradycyjną polską rogatywkę. W 1981 roku zgodnie z decyzją przełożonych Kompania Wart Honorowych została przemianowana na 2 Kompanię Reprezentacyjną Wojska Polskiego.
https://brepr.wp.mil.pl/pl/3.html
Data dodania: 28 marca 2011
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 2002 razy od 28 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
23 kwietnia, 10:06
Chociaż wysokość otoku nie jest tu wyróżnikiem, gdyż inne moje współczesne egzemplarze mają otok wykości zewnętrznej 60mm, a wewnętrznie 65mm.
23 kwietnia, 09:58
Mam tylko jeden egzemplarz takiej rogatywki, więc trudno mi się wypowiadać jako ekspert, ale najłatwiej rozpoznać po kolorze, gdyż szyte one były z gabardyny jak mundury z tamtych lat, są wprawdzie podobne do rogatywek Żandarmerii Wojskowej z początku lat 90-tych, ale te mają wszytą metkę i są wyższe 65mm, a moja rogatywka ma 60mm tyle samo, co współczesne KRWP.
Na potniku brak jakichkolwiek pieczęci.
22 kwietnia, 22:12
Dzień dobry. Bardzo ciekawy eksponat. Czy istnieje jakiś łatwy sposób na rozpoznanie tego typu rogatywki z czasów PRL od tych po 1989r? Domyślam się, że guziki z orłem bez korony były używane jeszcze długo po upadku komunizmu? Pana egzemplarz nie ma wszytej metki, czy zdarzały się egzemplarze z wszytym standardowym logo Modusa dla lat 80-tych? Czy na wewnętrznej stronie potnika wybijano standardowe pieczątki z KJ oraz datą produkcji
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.