2 euro - Francja

Duże zdjęcie 2 euro - Francja
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 151
<
>
Moneta obiegowa emitowana w 2001 roku przez Francję.

We Francji rozważano ponad 1.200 projektów narodowej strony monet euro.Komisja pod przewodnictwem ministra ds. gospodarki i finansów wybrała trzy projekty,każdy dla kilku określonych nominałów.W skład komisji weszli eksperci z dziedziny numizmatyki, artyści,była członkini Komisji Europejskiej (Christine Scrivener), parlamentarzyści,dyrektor Mennicy Francuskiej Emmanuel Constans,Główny Grawer Pierre Rodier oraz aktorka Irène Jacob,jak również przedstawiciele organizacji zawodowych.Dla monet o nominale 1 i 2 euro wybrano zaprojektowany przez artystę Joaquima Jimineza wizerunek drzewa symbolizującego życie,ciągłość i wzrost.Drzewo wpisane jest w sześciokąt i otoczone hasłem Republiki: „Liberté, Egalité, Fraternité" (wolność, równość, braterstwo).Napis na brzegu monety 2 €: 2**, sześciokrotnie powtórzone,skierowane na przemian w stronę awersu i rewersu.
Data dodania: 31 grudnia 2012
Datowanie przedmiotu: 2001
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 169 razy od 31 grudnia 2012
Reklama
W tym muzeum wyłączono możliwość komentowania eksponatów.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.