Kölner Wappen w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
190 / 497
<
>
1.Rumunia.1987.Blok nr Mi 237. Międzynarodowe Targi Filatelistyczne PHILATELIA 87 w Koloni.2-3 .Herb Kolonii.

Herb Kolonii istnieje od około tysiąca lat. Herb w obecnym kształcie znany jest od XVI w. Do 1475 r. kiedy Kolonia otrzymała status Wolnego Miasta Rzeszy miasto posługiwało się herbem arcybiskupstwa kolońskiego, którego przedstawiciele pełnili funkcję elektorów w wyborze cesarza. Herb ten przedstawia na białym polu czarny krzyż i jest do dnia dzisiejszego używany jako znak arcybiskupstwa kolońskiego.Blazonowanie: W srebrnym polu czerwona głowica z trzema koronami złotemi w pas oraz 11 czarnych płomieni (5:4:2).Trzy korony symbolizują Trzech Króli których miejsce wiecznego spoczynku znajduje się w kolońskiej katedrze. Relikwie sprowadzono w 1164 r. na polecenie cesarza Fryderyka Barbarossy. Natomiast jedenaście płomieni, które w herbie Kolonii występują od XVI w. nawiązują do patronki Kolonii Świętej Urszuli księżniczki brytyjskiej, która, za przyjęcie chrześcijaństwa została wraz z 10 dziewicami zamordowana przez armię Hunów w 383. Według legendy święta miała zostać zamordowana, gdy wraz z dziewicami wracała z pielgrzymki do Rzymu. Natomiast barwy, czerwień i biel symbolizują przynależność miasta do Hanzy, do której Kolonia należała od XII w.
Data dodania: 6 stycznia 2013
Datowanie przedmiotu: do 1987
Miejsce pochodzenia: Rumunia
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 214 razy od 6 stycznia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.