Butelka Echt Stonsdorfer - Kunice

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
70 / 70
<
>
Przedwojenna butelka po nalewce Echt Stonsdorfer produkowanym w miejscowości Kunice koło Jeleniej Góry. Napis w pełni brzmi: " Seit 1810 Echt Stonsdorfer Bitter Alleinge Fabrik W. Koerner & Co. Cunnersdorf im Riesengebirge 0,35 L. Db". Trunek ten od roku 1810 produkowano w dawnym browarze zamkowym w Staniszowie, jako likier ziołowy oparty na lokalnych recepturach i ziołach. Dopiero później wytwórnię przeniesiono do podjeleniogórskiej wsi Kunice. Nalewka ta, co ciekawe, jest nadal produkowana w Haselünne (na przedmieściach Hamburga). Fabryka w Kunicach znajduje się na rycinie wplecionej w etykietkę likieru produkowanego obecnie przez wytwórnię należącą do grupy Bernetzen pod nazwą Echt Stonsdorfer Bitter http://www.trixum-s02.de/upload2/y/I/yIW8iowdM0Qr128552365878P2461.jpg
Produkcja napitku ma szansę wrócić do miejsca swych korzeni (chociaż idzie coś opornie): http://jg24.pl/?txt=5488
Data dodania: 12 stycznia 2013
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1695 razy od 12 stycznia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.