Płaszcz kontradmirała MW w Mundur w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
50 / 60
<
>
Data dodania: 30 marca 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1314 razy od 30 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
3 grudnia 2013
zgadzam się z Tobą .Adm .Węglewski od lewej nie robił orłów na płaszczu u mnie tak samo jak adm.Demczuk ,u mnie haftowane były orły na płaszczach adm.Patza,adm Dyrcza i adm Zygmunta.Tamte orły robione były w pracowni gdzie nie chciało się zaglądnąć do przepisów mundurowych.Tak samo było z galonami na rękawy:).
3 grudnia 2013
Dodałem zdjęcie kontradmirałów i jednego wiceadmirała ze źle umieszczonymi orłami. Nie jest to żadne pocieszenie, ale oznacza, że mój płaszcz nie jest wersją kolekcjonerską, tylko rzeczywiście panowie admirałowie w takich błędnych chodzili.
14 kwietnia 2011
nie przywiązuje do tego specjalnie wagi bo zawsze tak mówię.Ale ze względu na twoją kolekcję powinieneś używać nazw orzeł WL,orzeł SP,orzeł MW,emblemat itp.Orzełki i " kurice" to dla kolekcjonera."Jaszczurka" jak już pisałem ,Ty masz poważne zbiory.Odnośnie orła haftowanego na czapce futrzanej(uszance) to nie widziałem.Ale kto admirałowi zafascynowanemu emblematem MW zabroniłby jego noszenia.Jest trochę trudnosci z przyszyciem ale czego się nie robi dla efektu.Gwiazdki USA na mundurach generał
14 kwietnia 2011
W książce pt."Żołnierz polski ubiór uzbrojenie i oporządzenie od wieku XI do 1965 roku" Wyd.MON, Warszawa 1965 znalazłem zdjęcia czapek zimowych oficerskich z orłami haftowanymi bajorkiem. Opis do czapki marynarskie: "Czapka futrzana oficera marynarki wojennej.... ... Na czapkach oficerów i admirałów nosi się emblemat jak na czapkach garnizonowych".
Jesteś usatysfakcjonowany "emblematem"? Ale ciekawostka, czy rzeczywiście ktoś nosił do uszanki orła haftowanego?
4 kwietnia 2011
na 100% metalowe
4 kwietnia 2011
A na czapce zimowej admiralicja nosi orzełki metalowe, czy też haftowane?
1 kwietnia 2011
Orzełki są żle umieszczone na kołnierzu płaszcza.Powinny być umieszczone.orzełek ogonem w kierunku roga kołnierza.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.