OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 182
<
>
Pocztówka wydana przez Zakład Fot. A.Ganiewskiego w Siedlcach. Bez obiegu.

Karta przedstawia pomnik upamiętniający zwycięską bitwę z Powstania Listopadowego(10.04.1831) w czasie której wojsko polskie pod dowództwem gen. Ignacego Prądzyńskiego pokonało przeważające siły rosyjskie. Pomnik odsłonięto 13 września 1931 roku.Adolf Gancwol- Ganiewski - siedlecki fotograf urodzony w 1870 roku, od 1895 prowadził zakład fotograficzny, zginął w Treblince w 1942 roku. Postać o tyle niesamowita, że nie ograniczał się do pracy w pracowni lecz dokumentował historię i architekturę okolicznych terenów.

Zdjęcia 3 i 4 przedstawiają miejsce gdzie stanął pomnik i pochodzą z publikacji poświęconą fotografowi wydanej przez Muzeum Siedleckie.
Data dodania: 30 marca 2011
Datowanie przedmiotu: 1931 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 970 razy od 30 marca 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.