Psi numerek - Warszawa - 2004

Duże zdjęcie Psi numerek - Warszawa - 2004
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
79 / 162
<
>
Psi numerek - Warszawa 2004Nowy wzór - "deska do krojenia"Lata 90-te i późniejsze, to już okres największej tandety. Za cara większą wagę do jakości, do wyglądu numerka przykładano, niż w "naszych" nowoczesnych, charakteryzujących się niebywałym rozwojem techniki czasach.Natomiast warto zwrócić uwagę, że na numerkach pojawił się wyróżnik dzielnicy. Dawniej była tylko nazwa miasta (całego miasta).
Data dodania: 29 stycznia 2013
Datowanie przedmiotu: 2004
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 830 razy od 29 stycznia 2013
Reklama
Dodaj komentarz
30 stycznia 2013
a co do samych numerkow - gdzie szukac o nich informacji? znam kogos kto tez troche je zbiera :)

pchly pajaki i komary - zdecydowanie wole z daleka od siebie..
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 stycznia 2013
no tak się domyślałam, że to do jakiegoś rejestru. Numerki sprzed 100 lat to nawet mnie nie dziwiły, ale te z 2007-2004 troszku, bo mam znajomych co psy trzymają w mieście, a nie słyszałam, żeby któryś z numerkiem latał. Dlatego moje pytanie. A kocham wszystkie zwierzaki, chociaż pcheł wolałabym nie gościć u siebie, trochę staromodna jestem ....ale np. pająki wydają mi się sympatyczne, aczkolwiek u siebie ich nie widuję...hehe ...pewnie koty by im żyć nie dały...
Profil Profesjonalny
30 stycznia 2013
Yuppi, masz szczęście, że kotów nie numerkują. Ale trochę mnie zaskoczyłaś. Ty, "wszystkowiedząca" (to nie złośliwość, tylko na podstawie długotrwałej obserwacji stwierdzenie faktu połączone z szacunkiem) pytasz do czego służą psie numerki. No, ale tak to jest, jak się kocha tylko koty. A przecież śpiewający Jan Kaczmarek namawiał by kochać wszystkie zwierzaki:
Do serca przytul psa,
Weź na kolana kota,
Weź lupę popatrz - pchła,
Daj spokój, pchła to też istota.
30 stycznia 2013
a to rozwiazali chipowaniem - przynajmniej u mnie
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 stycznia 2013
z upływem lat idea psich numerków zmieniła formułę. teraz bardziej spełniają funkcję poświadczenia szczepienia psa przeciw wściekliźnie, chociaż wiele samorządów lokalnych myśli, w pewnym sensie, o powrocie do starej funkcji.
Czemu ? Dlatego, że zarejestrowanych psów od których odprowadza się podatek jest mało ... a na organizowane obowiązkowe szczepienia, czworonogów przychodzi trzy-cztery razy więcej.
I jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ... kasę :)
30 stycznia 2013
my podobne (tez rozne w formie, ale kolorowe) dostajemy corocznie na szczepieniach:)
"pies zostanie zniszczony" heh tych urzednikow sam bym zniszczyl.. psy niby mozna a ludzi juz nie?
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
30 stycznia 2013
dziękuję ;) nie wiedziałam o tym ...he, że posiadanie psa było tak skomplikowane ....
Kustosz Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
29 stycznia 2013
z sieci - cytuję :

"Historia psich numerków ma już około 130 lat a może i więcej. Taki numerek kiedyś pełnił zupełne inną rolę niż dzisiejszy chip. Był wyłącznie dowodem uiszczenia opłaty za posiadanie psa.
Oto, co na ten temat mówiły przepisy zatwierdzone przez JW Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 28 marca 1880 r. Nr 1990 o utrzymaniu psów w m. Warszawie:
[...]
Pkt 2. Na dowód wniesienia opłaty za prawo utrzymywania psów Kassa Miejska wydawać będzie właścicielowi psa kwit wycięty z księgi sznurowej i znak blaszany, na którym będzie oznaczony rok i nr bieżący znaku. Kształt i kolor zmieniany będzie corocznie. Znaki powinny być zawieszane na szyi psa z przymocowaniem do trwałej obroży, aby niełatwo się zdejmowały, i nie mogły być zrywane bez uszkodzenia.
[...]
Pkt. 10. Właściciel psa schwytanego ma prawo żądać jego zwrotu w ciągu trzech dni; w razie zaś nie zameldowania w tym terminie żądania, pies będzie zniszczony.
Pkt 11. Pies schwytany winien być zwrócony właścicielowi wtenczas, gdy żądający tytuł swój na posiadanie psa udowodni znaczkiem i kwitem Kassy Miejskiej na uiszczoną opłatę i świadectwem właściciela domu co do tożsamości osoby, która psa utraciła.
[...] "

oraz sam Kustosz napisał :
http://myvimu.com/collection/47787790-kolekcja-psi-numerek-psie-numerki-identyfikatory-medaliki

:)
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
29 stycznia 2013
do czego służą te psie numerki ?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.