20 ESCUDOS-PORTUGALIA 1987 w Gregg Muzeum w MyViMu.com

20 ESCUDOS-PORTUGALIA 1987

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
44 / 60
<
>
20 ESCUDOS-PORTUGALIA 1987Moneta bita w latach 1986-1989 - odmiana z małym rewersem.Materiał : miedzionikiel

Nakład : 68 216 000

Waga : 6,9 g

Średnica : 26,5 mm

Grubość : 1,6 mm

Rant : ząbkowany

Projekt : Euclides VazAwers :

Brzeg monety w kształcie dziewięciokąta. W legendzie otokowej napis przedzielony tarczą : REPUBLICA / PORTUGUESA. Na środku i w górnej części monety, herb Portugalii składający się z pięciu tarcz z kółkami, ułożonych w krzyż. Wokół siedem zamków. Po bokach tarczy rok emisji 19 /87. Poniżej tarczy cyfra nominału 20, a pod nią opis nominału ESCUDOS. Po lewej stronie opisu nominału, małymi literkami, podpis projektanta monety : E. VAZ. po lewej stronie opisu nominału znak mennicy - Imprensa Nacional-Casa da Moeda (Drukarnia Narodowa-Mennica) - Lizbona.Rewers :

Brzeg monety w kształcie dziewięciokąta. Centralnie umieszczona róża wiatrów (róża kompasowa) szesnastoramienna, z krzyżem Zakonu Rycerzy Chrystusa na wschodnim ramieniu.Data emisji : 12.09.1986

Data wycofania : 28.02.2002
Data dodania: 1 lutego 2013
Datowanie przedmiotu: 1987
Miejsce pochodzenia: Portugalia
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomogli w tworzeniu opisu: tyfus Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 167 razy od 1 lutego 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.