OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
115 / 124
<
>
stary sprawny zegar kwadransowy marki Junghans. Obudowa wykonana w drewnie z typowymi elementami secesyjnymi w roku 1910. Nie posiada ubytków, odprysków czy dziurek po korniku. Skrzynka pokryta oryginalną politurą. W drzwiczkach szkło grube, fazowane. Cyferblat grawerowany. W górnej części cyferblatu znajduje się regulacja chodu oraz blokada bicia kwadransów. Mechanizm o prawidłowym chodzie Co kwadrans wybija część melodii. Na pełnej godzinie wybija całą melodię i wybija liczbę godzin. Wymiary zegara, wysokość: 48 cm, szerokość: 30 cm, głębokość: 23 cm. Waga kominka ok 6 kg.Zegar rzadki, kolekcjonerski
Data dodania: 2 lutego 2013
Datowanie przedmiotu: 1920
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 593 razy od 2 lutego 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.