Czapka do munduru leśnika w Mundur w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 13
<
>
Ciekawy orzeł. Współcześnie nosi się orła metalowego, a ten jest jeszcze haftowany, ale na cienkiej podkładce, innej niż wcześniejsze orły bez korony.

Ostatnie zdjęcie przedstawia propozycję, która chyba nie weszła w życie.
Data dodania: 1 kwietnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1243 razy od 1 kwietnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
9 stycznia 2015
To są orły z okresu tzw. przejściowego i bezpośrednio zaraz po. Ten pierwszy, jest zrobiony najprawdopodobniej własnym sumptem, w momencie przywrócenia naszemu orłowi korony. Sam tak robiłem, bo orłów z koroną po prostu w magazynach nie mieli. Widać nawet, że wyjęto sztywnik spod atłasu i dlatego jest taki "miękki". Ten ostatni to orzeł trochę późniejszy, wtedy już oficjalnie produkowany i dostarczany do magazynów. Był w ogólnym użyciu, ale stosunkowo krótko, bo potem opracowano nowe przepisy mundurowe a wraz z nimi tego metalowego dziwoląga.
10 grudnia 2014
...to jest właśnie czapka leśniczego lub podleśniczego LP starego wzoru.
10 grudnia 2014
To są orły z okresu tzw. przejściowego i bezpośrednio zaraz po. Ten pierwszy, jest zrobiony najprawdopodobnie własnym sumptem, w momencie przywrócenia naszemu orłowi korony. Sam tak robiłem, bo orłów z koronom po prostu w magazynach nie mieli. Widać nawet, że wyjęto sztywnik spod atłasu i dlatego jest taki "miękki". Ten ostatni to orzeł trochę późniejszy, wtedy już oficjalnie produkowany i dostarczany do magazynów. Był w ogólnym użyciu, ale stosunkowo krótko, bo potem opracowano nowe przepisy mundurowe a wraz z nimi tego metalowego dziwoląga.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.