OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
69 / 119
<
>
Moneta obiegowa o nominale 2 złotych,emitowana w 2009 roku,bita stemplem zwykłym z dwóch metali - pierścień z brązalu (CuAl6Ni2) i rdzeń z miedzioniklu (CuNi25),o średnicy 21,5/12,0 mm.,wadze 5,210 g.,z gładkim rantem.Projekt: Ewa Tyc-Karpińska,bita w mennicy w Warszawie,nakład 62.000.000 sztuk,wprowadzona do obiegu w 2009 roku.

Rewers: duża cyfra 2,w tle cyfry gładka płaszczyzna układająca się w dużą cyfrę 2, z poziomym napisem na dole ZŁOTE,po bokach nieregularne płaszczyzny wypełnione - z lewej strony wizerunkiem liścia dębu i pionowymi kreskami,z prawej strony - wizerunkiem liścia dębu i poziomymi kreskami.

Awers: orzeł w koronie ujęty w kole,w otoku napis: RZECZPOSPOLITA POLSKA,pod orłem,między początkiem i końcem napisu: 2009,pod łapą orła znak Mennicy Warszawskiej.
Data dodania: 17 lutego 2013
Datowanie przedmiotu: 2009
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 285 razy od 17 lutego 2013
Reklama
W tym muzeum wyłączono możliwość komentowania eksponatów.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.