W-wa - Krakowskie Przedmieście - Resursa 1967

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
41 / 107
<
>
Rok 1967Warszawa. Resursa Obywatelska na Krakowskim Przedmieściu. Obok kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie zwany Res Sacra Miser – dawny kościół klasztorny karmelitanek bosych, obecnie kościół rektorski w Warszawie.Resursa Obywatelska w Warszawie – budynek przy ulicy Krakowskie Przedmieście 64 w Warszawie wybudowany w latach 1860–1861 w stylu eklektycznym (łącząc cechy neorenesansu, neobaroku i neoklasycyzmu). Siedziba Warszawskiej Resursy Kupieckiej w latach 1861–1939.

We wrześniu 1939 roku gmach został spalony, następnie odbudowany w latach 1948–1950 z przeznaczeniem na dom wczasowy. Obecnie w budynku tym mieści się siedziba Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", Press Clubu Polska oraz Polskiej Izby Turystyki.
Data dodania: 23 lutego 2013
Datowanie przedmiotu: 1967
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: lata 60/70
Data korespondencji: bez obiegu
Numer/sygnatura producenta: Biuro Wydawnicze "RUCH"
Rozmiar: 10,5 x 15 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 282 razy od 23 lutego 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.