W-wa - Nowy Świat - 1960

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
52 / 107
<
>
Rok 1960Warszawa. Ulica Nowy Świat przywrócona do życia.Nowy Świat – jedna z najbardziej znanych warszawskich ulic, część historycznego Traktu Królewskiego. Ulica wymieniana jest już w 1643.Chociaż na awersie napisano 1961, to widok może pochodzić co najwyżej z 1960 roku, ponieważ w tym właśnie roku pocztówka była wydana. Ciekawe, jaki był powód takiego "oszustwa". Warto też zwrócić uwagę na rewers. Nie ma w ogóle miejsca na korespondencję. Sądzę, że jest to tylko połowa pocztówki i że była to pocztówka porównawcza, czyli zawierała dwa widoki: stan ulicy zaraz po wojnie, np. w 1945 roku i po odbudowie w 1961. Jednak ktoś część z 1945 r. obciął, a szkoda.
Data dodania: 26 lutego 2013
Datowanie przedmiotu: 1960
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Rozmiar: 10 x 13 cm
Tytuł oryginalny: 1961
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 348 razy od 26 lutego 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.