OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 30
<
>
0165

Królestwo Polskie 1917 5 fenigów.

Na rewersie widoczny zarys orła z awersu. Błąd taki powstaje gdy stemple się zderzą bez obecności krązka monety. Elementy rusunku jednego stempla odbijają się na drugim. W tym egzemplarzu ciekawostką jest zdwojenie tego typu odbicia (zdjęcie 2).

Obecna jest także dodatkowa gwiazdka po prawej stronie rocznika (zdjęcie 3). Jak ona się tam znalazła, nie wiem. (Podpowiedź z bardzo wiarygodnego źródła: gwiazdka powstała poza mennicą, w wyniku korozji).

Dziewiątka niedobita, ale już z poprawionej matrycy. Cyfra 9 na wcześniej wybitych egzemplarzach charakteryzuje się nie zamkniętym oczkiem, oraz krótszą stópką. Tutaj wyraźnie widoczne dodany ogonek, oraz zamknięte oczko (przybliżenie na zdjęciu 3).

Nadtopienie lewej części obwodu z gwiazdek na awersie (zdjęcie 4).

Minimalnie niecentryczne bicie.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 698 razy od 3 marca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.