W-wa - Al. Jerozolimskie/Bracka - 1965

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
15 / 107
<
>
Rok 1965.Warszawa.

Skrzyżowanie Al. Jerozolimskich z Bracką.Po lewej budynek z reklamą baru "Praha". Bar nie istnieje.

Po drugiej stronie Alej "CeDeT" (CDT - Centralny Dom Towarowy). Wybudowany w 1952 roku, bardzo nowoczesny jak na tamte czasy budynek handlowy stanowił rzeczywiste centrum handlowe Warszawy na przestrzeni ponad 20 lat - do czasu powstania tzw. "Ściany Wschodniej" na Marszałkowskiej. Później zmienił nazwę na CDD (Centralny Dom Dziecka, a obecnie "Smyk"). Na mapie handlowej Warszawy stracił bardzo na znaczeniu.

Budynek z globusem na dachu to twierdza Orbisu, kiedyś giganta turystycznego. Globus istnieje nadal, Orbis w formie z tamtych czasów już nie.

Nie ma też parkingu widocznego na dole pocztówki. Dzisiaj w tym miejscu stoi "czarny potwór", budynek handlowy z czarną elewacją, od strony widocznego na zdjęciu budynku mieszkalnego (z reklama baru "Praha") bez okien. Czarna ściana płaczu dla mieszkańców tego budynku.
Data dodania: 12 marca 2013
Datowanie przedmiotu: 1965
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2000-2012
Data korespondencji: 15.08.1965 rok, Warszawa - Sopot
Numer/sygnatura producenta: Biuro Wydawnicze "RUCH"
Rozmiar: 10,5 x 15 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 415 razy od 12 marca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.