145 (lub tylko 60) lusterek

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 197
<
>
To tylko zwiastun, trailer lusterek, które będę wkrótce prezentował. Wklejam te zdjęcia, aby pokazać, jak fascynujące mogą być źródła naszych eksponatów.Pewien operator ciężkiego sprzętu budowlanego ma zwyczaj przeszukiwać zakamarki domów, które będzie wyburzał. Na strychu jednej kamienic w Łodzi znalazł towary jakiegoś odpustowego handlarza. Były tam łańcuszki, spinki do włosów, grzebienie i cała pozostała oferta dostępna na jarmarcznych stoiskach. Wśród nich było 145 lusterek. Oczywiście, niektóre się powtarzały. Ale i tak trafiło do mnie blisko 60 różnych wzorów i odmian. Wszystkie lusterka pochodziły od jednego producenta, który w miarę możliwości starał się dogodzić różnorodnym gustom. Ta sama aktorka na jednym lusterku ma majtki niebieskie, na innym różowe. Z kolei anonimowa dzisiaj modelka raz jest blondynką, innym razem ma włosy jak wiewiórka.

Oczywiście szkoda, że odkrycia nie dokonałem "temy rencami", ale i tak radość z ogromnego skoku ilościowego mojego zbioru jest wielka.
Data dodania: 19 marca 2013
Datowanie przedmiotu: 1960 - 1965
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 516 razy od 19 marca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
19 marca 2013
Gratuluję. Miła niespodzianka dla kolekcjonera otrzymać taki zbiorek.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.