Nikifor Pop-Artu w Muzeum użytkownika pieczarek w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 166
<
>
Jeszcze jedno spostrzeżenie, które nasunęło mi się przy porządkowaniu lusterek, odkrytych podczas wyburzania łódzkiej kamienicy.Układając obok siebie lusterka tego samego wzoru, ale innych odmian kolorystycznych ujrzałem znane skądś obrazy. Długo nie trzeba było szukać w zakamarkach mózgownicy, że duże podobieństwo wykazują dzieła pop-artu, Andy Warhola. Kolory u Warhola śmielsze, ich połączenia bardziej odlotowe, ale przecież nasz krajowy Nikifor Pop-Artu, albo lepiej Andy Warhol z Bałut, robił to wszystko niechcący, sztuka wychodziła mu sama z siebie. Pewnie nawet nie wiedział, że tworzył wówczas ktoś taki jak Warhol.I tyle moich spostrzeżeń. Prezentacja lusterek już wkrótce.
Data dodania: 22 marca 2013
Datowanie przedmiotu: 1965 - 1975
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 217 razy od 22 marca 2013
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.